Skomante
Skomantė: kūrybinis impulsas kuriant scenarijų savo karjerai

Daug metų nedirbanti ir nematomą negalią turinti Skomantė kreipėsi į SOPA su dideliu noru grįžti į darbo pasaulį ir realizuoti save. Scenarijaus rašymo dirbtuvėse išlaisvinusi kūrybinį potencialą ji grįžo prie minties atnaujinti turėtą keramikės profesiją.

Skomantė per pastarąjį pusmetį dalyvavo daugybėje užsiėmimų, tačiau viena veikla – scenarijaus rašymo dirbtuvės kino centre „Skalvija“ – jai suteikė didžiausią impulsą. Šiame jau antrus metus „SOPA“ ir „Skalvijos“ vykdomame projekte Skomantė dalyvavo su kitais darbo ieškančiais neįgaliaisiais.

Meniškos sielos Skomantė „Skalvijos“ kino centre pasijuto savo stichijoje: „Mane sužavėjo laisva nevaržanti aplinka, o su mumis dirbę žmonės mokėjo kūrybiškai prie mūsų prieiti ir prakalbinti kiekvieną, nors esam labai skirtingi. Manau, kad pagarbus ir betarpiškas santykis yra labai svarbu. Čia jaučiausi labai laisvai, į užsiėmimus visada ateidavau su įkvėpimu.“

Scenarijaus rašymo užsiėmimai, kuriuos vedė Marija, padėjo Skomantei pasijusti tvirtesnei ir labiau užtikrintai: „daug žinių įgijau apie scenarijaus rašymą, apie proceso detales, susipažinau su atmosferos kūrimu. Po mokymų supratau, kaip galvoja scenarijaus kūrėjas, rašydamas scenarijų ar knygą, kaip kuriami veikėjai, kaip pasakojama istorija. Labai geras jausmas yra pabūti scenaristo rolėje. Pajunti, kad gali valdyti dalykus, juos numatyti ir konstruoti. Nes juk nuo scenarijaus autoriaus priklauso, kokie bus veikėjai, kaip jie elgsis ir kas su jais nutiks.“

Skomantė neabejoja, kad užsiėmimuose įgytos žinios ateityje jai bus naudingos filmuojant, fotografuojant ar kuriant kompozicijas: „Žmonių išdėstymas interjere irgi yra savotiškas scenarijus, nes pasakojama tam tikra istorija. Todėl buvo tikrai vertinga sudalyvauti“, – sako Skomantė.

Pasisėmusi kūrybinio įkvėpimo Skomantė nusprendė grįžti prie savo turimos profesijos – keramikos dirbinių gamybos ir prekybos. Atsiradus pasiūlymui sudalyvauti įmonės „Devbridge“ kalėdinėje mugėje, Skomantė nedvejojo – apsiformino individualią veiklą ir pasiūlė savo dirbinius IT srityje dirbantiems darbuotojams. „Po ilgo laiko dalyvavau mugėje, labai patiko. Gaila tik, kad galiu pagaminti nedaug dirbinių, nes neturiu, kur galėčiau juos išdegti. Ateityje norėčiau gaminti savo dirbinius ir juos realizuoti, o artimiausiuose planuose – dalyvavimas „Kaziuko“ mugėje“, – dalinasi Skomantė.


2022 metais “SOPA” sukūrė pokyčius 105 žmonių gyvenime!

Tai žmonės su fizine, psichikos ar kompleksine negalia, brandaus amžiaus asmenys, nuo karo bėgantys ukrainiečiai, kuriems suteikta reikalinga socialinė pagalba.
Atrasti talentai, išugdyti įgūdžiai, įveiktos baimės, sugriautos darbdavių nuostatos – mūsų organizacijos kuriami maži pokyčiai, kurie kasdien veda didelės žmogaus gyvenimo permainos – įsidarbinimo – link.
Šie pokyčiai nebūtų įmanomi be socialiai atsakingų darbdavių, supratingų kolegų, savanorių ir rėmėjų.

Kurkime pokyčių istorijas kartu!

Noriu paremti