Domantas: po studijų – į pritaikytą darbo vietą
Klausos negalią turintis Domantas kreipėsi į „SOPA“ norėdamas susirasti praktikos vietą. Ekonometriją studijuojančiam Domantui nebuvo paprasta susigaudyti, į kokias įmones dėl praktikos jis galėtų kreiptis, kur geriausiai galėtų ugdyti turimus praktinius įgūdžius. Po surastos praktikos Danske banke Domantas, baigė universitetą ir jau gavęs diplomą vėl grįžo į mūsų paslaugas ieškodamas darbo.
Pasiūlėme Domantui dalyvauti DUOday iniciatyvoje trijose tarptautinės įmonėse, kur jis „pasimatavo“ skirtingas profesijas ir praplėtė akiratį apie savo įsidarbinimo galimybes.
Kadangi Domantas stipriai neprigirdi, ieškojome darbo vietos ne tik pagal įgytą specialybę, bet ir pagal galimybes pritaikyti darbo sąlygas. Su darbdaviais tarėmės, kaip darbo vietą būtų galima pritaikyti Domanto poreikiams: ar įmanoma atsisakyti bendravimo grupėse, ar bendravimą žodžiu galima pakeisti į bendravimą raštu, kokios galimybės turėti vieną kuratorių ir pan.
Dabar Domantas dirba pritaikytoje darbo vietoje Lietuvos banke. Jis atlieka mokėjimų sistemų administravimą ir stebėseną, su kolegomis daugiausiai bendrauja raštu. Domantas džiaugiasi savo darbo vieta ir turi ambicingų karjeros planų.
Domantas: „Ateityje noriu nuolat mokytis ir gilintis į tai, kas man įdomu, pvz. programavimą“
Domanto istorija buvo išrinkta tarp geriausių 20-ies ESFA sėkmės istorijų konkurse „Žingsniai 2023“ ir buvo viena iš 5 daugiausiai portalo „15 min.“ skaitytojų balsų sulaukusių istorijų.
2022 metais “SOPA” sukūrė pokyčius 105 žmonių gyvenime!
Tai žmonės su fizine, psichikos ar kompleksine negalia, brandaus amžiaus asmenys, nuo karo bėgantys ukrainiečiai, kuriems suteikta reikalinga socialinė pagalba.
Atrasti talentai, išugdyti įgūdžiai, įveiktos baimės, sugriautos darbdavių nuostatos – mūsų organizacijos kuriami maži pokyčiai, kurie kasdien veda didelės žmogaus gyvenimo permainos – įsidarbinimo – link.
Šie pokyčiai nebūtų įmanomi be socialiai atsakingų darbdavių, supratingų kolegų, savanorių ir rėmėjų.