Danielius yra pozityviai nusiteikęs, mėgstantis bendrauti jaunuolis, ir iš pirmo žvilgsnio sunku suprasti, kodėl jis galėtų susidurti su sunkumais darbo rinkoje. Pasirodo, vaikinas turi fizinę negalią, todėl jam reikėtų vengti daug jėgų ar ištvermės reikalaujančių darbų.
„Baigiau mokyklą, tačiau nežinojau ko noriu, ką sugebu. Buvau tikrai pasimetęs“, – savo būklę prieš ateinant į „SOPĄ“ apibūdina Danielius. „Psichologiškai jaučiausi blogai. Be to, tas sėdėjimas tėvams ant sprando tikrai nesuteikia nieko gero. Norėjosi kabintis į gyvenimą, užsidirbti pačiam“, – atvirai pasakoja jaunas vyras.
Tėvai Danieliui siūlė orientuotis į informacinių technologijų sektorių, bet kompiuteriai jo nedomino. Atėjęs į „SOPĄ“ vaikinas gavo visas palaikymo paslaugas ir galimybę išsibandyti tam tikrus darbus pas organizacijos partnerius. Jaunuoliui tai padėjo geriau suprasti, kas jam patinka ir kokias užduotis jis gali fiziškai atlikti. „Dalyvavau „SOPA“ organizuojamoje DUOday iniciatyvoje, kai vieną dieną praleidi kokioje nors darbo vietoje, išsibandai ją. Supratau, kad negalėčiau dirbti greito maisto restorane, nes ten didelis tempas ir reikia visą laiką stovėti ant kojų,“ – savo darbo paieškų istoriją pasakoja Danielius.
Darbinių užsiėmimų grupėje DĖK‘ui stotelėje Danielius mokėsi rūšiuoti ir lankstyti drabužius, juos tvarkingai kabinti ant pakabų. Sekėsi neblogai, todėl atsiradus darbo pasiūlymui sporto prekių parduotuvėje „Decathlon“, jis nedvejojo. Praktika pavyko puikiai ir netrukus Danielius gavo darbo pasiūlymą.
Nuo 2021 m. spalio dirbantis Danieliaus nusiteikęs optimistiškai: „Esu atsakingas už tvarką ir drabužių rūšiavimą prie matavimosi kabinų. Viskas kaip ir aišku, kolektyvas palaikantis, man tikrai neblogai sekasi“, – sako pašnekovas. Danielius džiaugiasi, kad darbas, nors ir stovimas, jo fizinei būklei įveikiamas, nes sudarytos visos sąlygos darbuotojams atsipūsti. „Pajutau, kad kažkas pajudėjo iš vietos. Emociškai jaučiuosi geriau. Fainas jausmas ten būti, o dar ir moka už tai“, – šypsosi Danielius.