We are able

eu-flag-erasmus_vect_pos

We are able

Projektu siekiama sukurti įtraukesnę darbo rinką projektą įgyvendinančių  partnerių šalyse ( Belgijoje, Bulgarijoje, Lietuvoje). 

Nemažai darbdavių nori samdyti žmones su negalia, bet jie tiesiog nežino, nuo ko pradėti.  Kai kurie darbdaviai linkę įžvelgti galimus minusus, bet ne galimybes.

  • Projekto metu įmonių darbuotojams bus sudarytos galimybės pažinti žmones su negalia, pamatyti jų talentus.
  • Žmonėms su negalia bus sudarytos galimybės atrasti savo talentus ir įgyti darbinės patirties

Projektą finansuoja:  Europos Komisija pagal  Erasmus+ programą

Projekto biudžetas: 60000 €

Projekto numeris: 2021-1-BE02-KA210-ADU-000034965

Pagrindinis projekto vykdytojas – Time4Society ( Belgija) http://www.time4society.com/en/

Projekto partneriai:

  • VšĮ „SOPA“ (Lietuva)
  • EYES (Bulgarija) 

Projekto trukmė: 2021/11/01 – 2023/04/30

Projekto rezultatai
Vaidmenų žaidimas įmonėms

Partneriai sukūrė vaidmenų žaidimą, kuris padės įmonių darbuotojams geriau pažinti žmones su negalia ir pamatyti jų talentus. Žaidimą gali žaisti 4-6 dalyviai, trukmė apie 1 val. Žaidėjai gali pasirinkti vieną iš 6 scenarijų: kiekvienas scenarijus skiriasi savo turiniu ir padeda pažinti skirtingus potencialaus darbuotojo ar kolegos poreikius bei galimybes darbuotis kolektyve. Žaidimo metu siūlomos darbinės situacijos padeda realistiškai įvertinti galinčius kilti iššūkius kolektyve ir ieškoti sprendimų.

Lietuvoje vaidmenų žaidimas buvo išbandytas mokymų metu įmonėje Yara Lietuva ir gavo palankų įvertinimą.

Praktikos

12 žmonių su negalia turėjo galimybę praktikuotis 5 organizacijose

Projekto dalyvių praktika festivalyje “Kinas po žvaigždėmis”

2022 m. liepos 26 – rugpjūčio 5 dienomis vykusiame kino po atviru dangumi festivalyje „Kinas po žvaigždėmis“ savanorių gretas papildė 3 projekto dalyviai.  Trys žmonės su negalia įsiliejo į festivalio savanorių būrį ir turėjo galimybę išbandyti savo jėgas dirbant kino festivalyje.  

„Dalyvauti sutikau, nes norėjau išbandyti save. Savanoriauti patiko – pabendravau su žmonėmis ir gerai praleidau laiką. Apskritai mėgstu nekomercinį kiną ir tokio pobūdžio renginius, todėl buvo įdomu prisidėti ir prie pasirengimo.“, – pasakojo Ilona

„Aš pirmą kartą dalyvavau tokiam renginy. Viskas buvo labai įdomu: prieš renginį padėjau ruoštis, kviečiau žiūrovus dalyvauti Bingo žaidime. Labai nuoširdūs žmonės buvo kartu, draugiškai mane priėmė. Galėjau pamatyti filmus, ypač patiko atidarymo renginys“, – įspūdžiais dalinasi Juliana

„Šis kino festivalis – man buvo įdomi vieta pabūti su žmonėmis ir padėti organizatoriams. Aš daugiausia laiko praleidau prie informacinio stendo, kur visiems besidomintiems teikiau informaciją apie renginį, teko pabendrauti ir anglų, ir rusų kalbomis – turėjau progą prisiminti kalbas ir pasipraktikuoti. Organizatoriai labai rūpinosi savanoriais ir suteikė papildomų „bonusų“: gerai, kad ne tik darbus dariau, bet ir galėjau pažiūrėti legendinius filmus, o pasibaigus renginiui buvo pasirūpinta mano saugiu grįžimu namo. Dėvėdamas mėlyną festivalio džemperį jaučiausi komandos dalimi.“, – Tomas

 
 
Praktika Dėk’ui stotelėje

2022 m. rugpjūčio 4-20 dienomis vienas projekto dalyvis praktikavosi dalijimosi daiktais stotelėje “Dėk’ui” – prižiūrėjo tvarką stotelėje, rūšiavo ir atnaujino atneštus daiktus, bendravo su klientais.

“Ši praktika man – tai galimybė  “apšilt kojas” darbe, kuriame galbūt galėčiau  dirbti ir įgyti reikiamų tam darbui įgūdžių. Darbas nebuvo per sunkus, savotiškai įdomus ir atitinkantis mano jėgas”, – Gintas vertina praktikos laikotarpį

 

 

 

 

Profesinis veiklinimas RIMI kontaktų centre

2023 m. kovo 8 d. 5 žmonės su negalia lankėsi RIMI klientų aptarnavimo centre, kur susipažino su skambučių centro specialistų komanda, aptarė klientų aptarnavimo telefonu ypatumus, išbandė įmonėje esančias sistemas, įvertino biuro patalpų pritaikymą regos negalią turintiems žmonėms. Ši diena turėjo tęsinį – trys dalyviai vėliau dalyvavo darbo pokalbyje ir vienas iš jų – Ainoras – gavo pasiūlymą prisijungti prie Rimi skambučių centro komandos!