Žmonės su negalia „Kinas po žvaigždėmis“ komandoje: mokosi abi pusės

2022 m. liepos 26 – rugpjūčio 5 dienomis vykusiame kino po atviru dangumi festivalyje „Kinas po žvaigždėmis“ savanorių gretas papildė socialinės įdarbinimo agentūros „SOPA“ klientai. Trys žmonės su negalia įsiliejo į festivalio savanorių būrį ir turėjo galimybę išbandyti savo jėgas dirbant kino festivalyje. 

„Džiaugiamės užsimezgusiu ilgalaikiu bendradarbiavimu su kino teatru „Pasaka“ ir suteikta galimybe mūsų paslaugų gavėjams – žmonėms su negalia įsilieti į festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ savanorių būrį. Aktyvus dalyvavimas tokiuose renginiuose padeda  darbo ieškantiems žmonėms įgauti pasitikėjimo savimi, pamiršti dėl nedarbo kylančias įtampas, atskleisti ir ugdyti įvairesnius savo gebėjimus. Mums, įdarbinimo specialistams, tai puiki proga geriau pažinti savo klientus, pamatyti naujas sritis, kur jie galėtų įsitvirtinti kaip darbuotojai,“ – sako Aiva Salatkienė, „SOPA“ projektų vadovė.

Žmonių su negalia nedarbas Lietuvoje siekia 70 procentų. Tokio liūdno rodiklio priežastys yra kompleksinės – tai ir darbdavių baimės, ir gajūs stereotipai, ir pačių žmonių su negalia silpna motyvacija, pasyvumas ieškant darbo bei žinių trūkumas, kas jiems galėtų padėti. Todėl dalyvavimas tokio tipo renginiuose – itin svarbus. Negalią turintys žmonės turi galimybę susipažinti su įprastomis darbuotojų ir savanorių užduotimis, o darbdavys ir festivalio komanda gavo progą pažinti dalyvių gebėjimus.

Dalyviai savo jėgas išbandė įvairiose festivalio veiklose – tiek pasiruošime, tiek bendravime su renginio svečiais. Tomas Piesarskas, vienas iš trijų „SOPA“ savanorių dalyvavusių „Kine po žvaigždėmis“, savo jėgas išbandė informaciniame stende. „Viso festivalio metu lavinau bendravimo įgūdžius tiek su renginio komanda, tiek su atėjusiais svečiais. Teko bendrauti ir anglų, ir rusų kalbomis, tad turėjau puikią progą prisiminti ir pasipraktikuoti savo kalbėjimo įgūdžius.“

„Dalyviai puikiai tvarkėsi su užduotimis, buvo itin kruopštūs, pozityvūs. Ši partnerystė naudinga, ne tik jiems, bet ir mūsų darbuotojams, nes plečia jų akiratį bei supratimą apie žmones su negalia“, – patirtimi dalinosi festivalio vadovė Andrė Balžekienė.

Dalyvių praktika  organizuota įgyvendinant Erasmus+ projektą „We are able“ (2021-1-BE02-KA210-ADU-000034965)