Saulė

Vežimėliu judanti Saulė ilgą laiką svajojo apie darbą. Kažko imtis skatino ir negalią turintys draugai. Tačiau mergina pasakoja, kad jos pastangos baigdavosi niekuo. „Po mokyklos baigiau Valakupių reabilitacijos centrą, išmokau dirbti su odos dirbiniais, taip pat turiu socialinio darbuotojo padėjėjos kvalifikaciją, bet niekur to pritaikyti negalėjau. Manau, kad negalia man trukdė rasti darbą, be to, Šalčininkų rajone, kur gyvenu, nėra daug pasirinkimo, o į Vilnių nuvykti savarankiškai man sudėtinga“, – sako mergina.

Dienos be jokio užimtumo Saulei nebuvo šviesios – ji jautėsi įstrigusi savo namų aplinkoje, kai draugai tuo metu turėjo visas galimybes pažinti pasaulį. „Mano kasdienybė buvo vienoda – lova, telefonas, laukas, šeima, gyvūnai. Gerai, kad bent gyvūnus turėjau. Jie man yra patys svarbiausi. Savo pirmą algą išleidau jų maistui“, – pasakoja Saulė.

Toks gyvenimas merginą slėgė, todėl baigiantis 2020 metams Saulė davė sau tvirtą pažadą – pagaliau surasti darbą. Mergina kreipėsi į mus ( SOPA). Pasiūlėme Saulei sudalyvauti darbo šešėliavimo iniciatyvoje DUOday, kur ji galėjo pasimatuoti klientų aptarnavimo  specialisto ir projektų vadovo profesiją. Taip pat Saulė įsitraukė į įvairias veiklas – lavino darbinius įgūdžius Dėk‘ui stotelėse, mūsų užsiėmimuose stiprino darbo paieškos gebėjimus. Labiau pažinę Saulę  suorganizavome  vizitą  pas savo partnerius Rimi Lietuva į naujai atsidarantį prekybos centrą, kur  Saulė turėjo galimybę susipažinti su laisvomis darbo vietomis prekybos centre, išbandė neįgaliesiems pritaikytą darbo vietą, susipažino su pritaikytomis pagalbinėmis patalpomis. Tarpininkavome derinant įsidarbinimo klausimus – padėjome susitvarkyti medicininius dokumentus, su darbdaviu tarėmės dėl galimybės dirbti ne pilną darbo dieną, derinome atvykimą į darbo vietą.

2021 m. rugsėjį Saulė pradėjo dirbti kasininke pardavėja Rimi prekybos centre.

„Čia jau buvo amen. Kaip aš bijojau!”, – pirmas darbo dienas prisimena Saulė. „Iš pradžių man leido apsiprasti, su viskuo susipažinti, bet paskui direktorė pasakė, kad užteks žaisti – einam prie kasos. Pamenu – rankos dreba, širdis per gerklę lenda, kad tik kažko nepridirbčiau“, – su jauduliu prisimena ji.

Saulei teko mokytis daug  naujų dalykų. Įdarbinimo tarpininkė Šarūnė teikė Saulei pagalbą darbo vietoje – padėjo spręsti kylančius iššūkius, tvarkytis su kylančiu stresu, mokytis naujų užduočių, spręsti konfliktines situacijas.

 

„Dabar kitas gyvenimas, kitos emocijos. Atsikeliu anksti, susitvarkau ir laukiu, kol mane paims iš namų. Labai noriu pakeisti aplinką. Kartais pabudusi galvoju – ar aš tikrai dirbu, ar tik susapnavau“, – apie pokyčius džiaugsmingai pasakoja Saulė, sakanti, kad ateityje prašys pailginti jai skirtas darbo valandas.

Prisidėk, kad sėkmės istorijų būtų daugiau: https://www.aukok.lt/projektai/Negalia-netrukdo-dirbti