Negalia netrukdo dirbti

aukok-lt-logo

Lietuvoje kas trečias žmogus su negalia gyvena žemiau skurdo ribos, dirba tik maždaug kas ketvirtas galintis dirbti neįgalusis. Susirasti darbą žmogui su negalia darbą nėra paprasta, o turinčiam proto negalią – beveik neįmanoma, nes jie negeba savarankiškai prisitaikyti prie nuolat kintančių ir kylančių reikalavimų darbo rinkoje. Darbdaviai nepageidauja tokių darbuotojų dėl turimų išankstinių nuostatų ir baimių, šių žmonių paprastai nenori įsileisti kolektyvas, be to, jiems reikia nuolatinės priežiūros.

Projekto tikslasdidinti žmonių su negalia įdarbinimo galimybes 

  • Intensyviai bendradarbiausime su darbdaviais, skatindami juos kurti specialiai pritaikytas darbo sąlygas žmonėms su proto negalia. Darbdavius supažindinsime su neįgalių žmonių gebėjimais, pristatysime neįgaliųjų įdarbinimo sėkmės istorijas, gyvais pavyzdžiais rodysime, kodėl naudinga kurti įtraukias darbo vietas. Organizuosime bendras edukacines veiklas, įtraukdami tiek darbdavius, tiek pačius neįgaliuosius sieksime, jog per praktinę veiklą darbdaviai pažintų žmonių su negalia gebėjimus ir talentus.
  • Tam, kad darbuotojas su proto negalia sėkmingai įsilietų į darbo rinką, teiksime pagalbą darbo vietoje – apmokysime reikalingų darbe įgūdžių, atlikti užduotis, siekti kokybės, aptarnauti klientus, kovoti su stresu ir nerimu darbo vietoje

Projektas finansuojamas privačių rėmėjų lėšomis per aukojimo portalą aukok.lt

Projekto trukmė:

  • 1 etapas: 2019 m. sausis – 2020 m. sausis
  • 2 etapas: 2020 m. vasaris – 2021 metai

2019 m.  projekto įgyvendinimo ataskaita