Seminaras darbdaviams: naujienos ieškantiems darbo

Balandžio 18 d. teko dalyvauti CVbanko seminare “Personalo valdymas: įdarbinimas, darbo santykiai, motyvacija”. Nors renginys buvo skirtas personalo specialistams, kai kurios įžvalgos yra itin svarbios ir darbo ieškantiems žmonėms.

Kandidatuoti pagal darbo skelbimus – beveik laimėti loterijoje

CVbankas pateikė statistiką, kad šiais metais į vieną darbo skelbimą vidutiniškai kandidatuoja 47 kandidatai (2015 m. vidurkis buvo 39 kandidatai į vieną vietą). Ir tai vyksta šiuo metu, kai darbdaviai skundžiasi, kad “darbų yra, o darbuotojų trūksta”. Skaičiai rodo, kad tavo CV turi būti išskirtinis, jog būtum pakviestas į pokalbį, bet kokio CV siuntimas yra pasmerktas. Tiesiog privaloma jį pritaikyti konkrečiam darbo pasiūlymui, apgalvoti tinkamus akcentus, detalizuoti su informaciją, naudoti raktinius žodžius ir pan. Deja, VšĮ “SOPA” patirtis rodo, kad tik labai  nedidelė dalis kandidatų savarankiškai sugeba CV pritaikyti konkrečiam darbo pasiūlymui. Gera žinia, kad to galima išmokti. Pavyzdžiui, kad ir mūsų svetainėje misija-darbas.lt.

Alternatyva – kiti kandidatavimo būdai 

Ką daryti tiems, kurie neturi darbo patirties, yra iškritę iš darbo rinkos ar galvoja keisti veiklos sritį? Akivaizdu, kad kandidatuodami pagal darbo skelbimus jie turi labai mažai šansų patekti į darbo pokalbį. Tokiems žmonėms verta mąstyti apie įvairesnius darbo paieškos būdus, tokius kaip praktika, savanorystė, kreipimasis į pageidaujamas įmones tiesiogiai ar kontaktų rato plėtimas.

Rekomendacijos yra vienas labiausiai pasiteisinusių darbuotojų pritraukimo būdų 

Seminare pristatytas Lietuvos įmonių tyrimas parodė, kad rekomendacijos yra vienas labiausiai pasiteisinusių darbuotojų pritraukimo būdų. Todėl vienas iš įsidarbinimo kelių – užmegzti kontaktą su pageidaujamoje įmonėje dirbančiais darbuotojais, prisistatyti, parodyti susidomėjimą ir iniciatyvą.  Tokiomis programomis kaip “atvesk draugą” darbdaviai netgi finansiškai skatina savo darbuotojus skleisti informaciją apie laisvas darbo vietas  įmonėje.

Vaizdo prisistatymas

Įmonės atrankose kviečia kandidatuoti ne siunčiat įprastą CV, bet filmuotą prisistatymą su atsakymais į užduotus klausimus. Keleto minučių filmukas darbdaviui parodo kandidato prisistatymo įgūdžius, užsienio kalbos žinias bei motyvaciją. Nors vaizdo prisistatymai atrankose dar nėra dažnai pasitaikantis reiškinys, tikėtina, jie tik populiarės ateityje.