Giedrius

„Kai atėjau pas jus buvau gilioj duobėj. Šiandien džiaugiausi, kad vis dėlto nesu toks apgailėtinas kaip maniau tuomet. Dirbu, stojuosi sparčiai ant kojų, judu į priekį ir gan užtikrintai. Darbu džiaugiuosi, viskas gerai sekasi, puikiai tiesiog!“, – sako pats Giedrius.

 

24 m. Giedrius į VšĮ „SOPA“ kreipėsi 2013 m. sausio mėn. Vidurinį išsilavinimą turinčio vaikino darbo patirtis nebuvo ilga – du metus jis dirbo vieno prekybos centro sandėlyje krautuvo vairuotoju. Tuo metu jam netikėtai buvo diagnozuotas lėtinis inkstų nepakankamumas. Dėl ligos Giedrius neteko darbo, kadangi turėjo dializuotis tris kartus per savaitę. Giedriui buvo nustatytas 15 % darbingumas, o tai reiškė, kad jis net negali registruotis darbo biržoje kaip bedarbis, nes yra laikomas „nedarbingu“. Giedrius 3 metus nesėkmingai savarankiškai  ieškojo naujo darbo. Deja, suderinti darbą ir gyvybei būtinas procedūras atrodė tiesiog neįmanoma.

„SOPOJE“ Giedrius dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose (profesinio orientavimo, darbo rinkos pažinimo, bendravimo įgūdžių lavinimo, įsidarbinimo gebėjimų) – susipažino su situacija darbo rinkoje, darbdavių keliamais reikalavimais, pasirengė savo gyvenimo aprašymą ir galutinai užtvirtino sau ir kitiems, kad tikrai nori ir gali dirbti.

Daugiausia abejonių kėlė Giedriaus galimybė derinti darbą su dializėmis ir sveikata po jų. Buvo kreiptasi ne į vieną įmonę, tačiau rasti darbdavį, kuris specialiai jam pritaikytų darbo grafiką, nebuvo paprasta. Po ilgų paieškų bei aktyvaus įdarbinimo tarpininko darbo, pasiūlėme Giedriui  praktikos vietą  įmonėje UAB „Confidento“. Praktikos metu Giedrius puikiai susitvarkė su jam skirtu darbu, per keletą dienų puikai įsiliejo į kolektyvą  ir įrodė visiems, kad gali dirbti. Po sėkmingo išsibandymo jis gavo pasiūlymą dirbti pagal specialiai jam pritaikytą darbo grafiką.

Įmonėje jis išdirbo tris metus rūšiuodamas perdirbimui/sunaikinimui skirtą popierių. Įmonės darbuotojai ir kolegos vertino Giedrių kaip gerą, nuoširdų, paslaugų, optimistišką, greitai ir gerai atliekantį savo darbą vaikiną.

Giedrius sulaukė ir didžiojo savo gyvenimo pokyčio – atsirado tinkamas donoras ir jam buvo atlikta inksto persodinimo operacija. Pasikeitus gyvenimo aplinkybėms jis savarankiškai susirado ir naują darbo vietą.

Giedriaus istorija buvo išrinkta nugalėtoja ESF projektų dalyvių sėkmės istorijų konkurse „ESF ŽINGSNIAI 2014“. Giedriaus istorija buvo publikuojama leidinyje „Žingsniai 2014“, kuris buvo platinamas visoje Lietuvoje kaip žurnalo „Legendos“ priedas.

Giedriaus istorija žurnale “Žingsniai 2014”