Janina

Dabar Janina dirba ir realizuoja savo gebėjimus. Nors kai Janina (57 m.) kreipėsi į mus, ji jau buvo netekusi vilties. Dviejų metų pastangos savarankiškai susirasti darbą nedavė rezultatų ir moteris jautėsi darbo rinkai tiesiog nebereikalinga.

Po stuburo operacijos Janinai buvo nustatytas ribotas darbingumas, todėl ji nebegalėjo grįžti į buvusią darbo vietą, kurioje buvo išdirbusi net 36 metus. Niekada gyvenime darbo neieškojusi moteris nežinojo nei kokį darbą galėtų dirbti, nei kokiais būdais jį rasti. Dėl negalios moteris negalėjo dirbti pilną darbo dieną, įsidarbinti trukdė ir amžius, ir tai, jog jos gimtoji kalba – ne lietuvių. Janina registravosi darbo biržoje, kelissyk bandė kreiptis į buvusią darbovietę – bet viskas veltui.

Padėjome Janinai pažinti savo stipriąsias puses, susipažinti su darbo rinka bei apsispręsti dėl darbo paieškos krypties. Užsiėmimuose Janina išmoko be baimės paskambinti darbdaviui, pristatyti save ir tartis dėl sau tinkamų darbo sąlygų. Janina  susikūrė savo gyvenimo aprašymą, išmoko kreiptis į įmones el. paštu. Išaugo Janinos pasitikėjimas savimi, stipriai pagerėjo kompiuterinio raštingumo įgūdžiai, ji pradėjo daugiau bendrauti lietuviškai, tapo aktyvesnė ieškant darbo.

DSCF0042 DSCF5784

Janiną kaip kandidatę į duomenų įvesties operatorės vietą pasiūlėme įmonei „Greitasis kurjeris“. Iš pradžių darbdaviai abejojo dėl Janinos gebėjimų, o taip pat ir dėl to, ar pritaps prie jaunesnių žmonių kolektyvo. Įdarbinimo tarpininkė  įtikino darbdavį ir sutarė dėl galimybės Janinai kandidatuoti į šią poziciją. Janina puikiai pasirodė pokalbio metu, sugebėjo įrodyti, kad geba atlikti užduotis ir  gavo darbą.

Įmonėje Janina išdirbo du metus – ji tvarkė korespondenciją ir suvedinėjo adresatus į duomenų bazę. Janina pritapo prie jaunesnių už save kolegų, gerai sutardavo su kolektyvu, o darbdaviai vertino ją kaip gerą darbuotoją. Praėjus keletui metų Janina vėl kreipėsi į mus pagalbos, nes įmonė bankrutavo. Pasiūlėme jai darbą valstybinės augalininkystės tarnyboje, kurioje ji sėkmingai įsitvirtino.