Jūsų įvaizdis internete: padeda ar trukdo susirasti darbą?

Internetas gali tapti puikiu pagalbininku ieškant darbo, tačiau ir priežastimi, kodėl nepavyksta įsidarbinti. Darbdaviai vis dažniau rinkdamiesi potencialų darbuotoją atkreipia dėmesį ir į socialiniuose tinkluose skleidžiamą informaciją.

Informacija, kuri kenkia jūsų įvaizdžiui

Provokuojančios nuotraukos, turinys apie alkoholį bei narkotikus sudaro nepatikimo darbuotojo vaizdą ir tikrai nepadidina galimybės įsidarbinti. Tas pats pasakytina ir apie necenzūrinius žodžius, kurie gali sugadinti net ir puikiausią iki tol turėtą įvaizdį. Dar vienas svarbus aspektas yra vengti bet kokių diskriminuojančių komentarų. Solidžios įmonės taiko nediskriminavimo politiką ir siekia darbuotojų įvairovės, todėl nesvarstys kandidatūros žmogaus, kuris neatitinka įmonės kultūros bei galimai nepritaps prie kolektyvo.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad informacija skirtingų socialinių tinklų profiliuose nebūtų prieštaringa – atitiktų mokslų baigimo datos, darbo patirtis ir kiti faktai. Net ir menkiausi neatitikimai gali sukelti abejonę dėl jūsų gyvenimo aprašyme pateiktos informacijos. Be viso to, reikia nepamiršti, kad nė vienas darbdavys nenori neigiamų atsiliepimų. Todėl neskelbkite nepalankios informacijos apie buvusią darbovietę, nes potencialus darbdavys pagalvos, kad ateityje taip pat nevengsite tokių komentarų. Ir, žinoma, niekada neatskleiskite konfidencialios įmonės informacijos – niekas nenori nepatikimo darbuotojo.

Patobulink savo įvaizdį internete

Suveskite savo vardą į „Google“ paiešką ir pasižiūrėkite, kokia informacija apie jus pateikiama. Jeigu randate informacijos, kuria nenorėtumėt dalintis su potencialiu darbdaviu, pasidomėkite, kaip galėtumėte ją pašalinti. „Facebook“ paskyroje pasitikrinkite privatumo nustatymus, viešai dalinkitės informacija, susijusia su profesiniais pomėgiais ir ieškoma pozicija. „Linkedin“ profilyje pasirinkite profesionalią nuotrauką, dalyvaukite diskusijose ir plėskite kontaktų ratą. Taip pat galite paprašyti rekomendacijų iš ankstesnių darboviečių bei aprašyti savo karjeros pasiekimus.

Svetainėje www.misija-darbas.lt svetainėje rasite daugiau informacijos šia ir kitomis darbo paieškos temomis.

Sėkmės!