Ilgalaikis bendradarbiavimas su Decathlon

Prancūzijos kapitalo sporto prekių tinklas „Decathlon”, bendradarbiaudamas su „SOPA“, yra įdarbinęs jau ne vieną darbuotoją su negalia Vilniuje.

„Decathlon“ vadovas Baltijos šalims Nicolas Fogola sako, kad pritaikius pareigas pagal žmonių su negalia galimybes, jie įgyja kompetencijų, pasitikėjimo savimi ir puikiai atlieka darbą. „Decathlon“ misija yra pasiūlyti sportą kiekvienam, o mūsų, kaip darbdavio, misija yra pasiūlyti darbo galimybę kiekvienam. Atrankose vadovaujamės dviem kriterijais: meile sportui ir noru suburti komandą, kurioje atsispindėtų visa žmonijos įvairovė – nuo lyties, rasės iki skirtingų gebėjimų,“ – sako jis.

„Decathlon“ parduotuvėje žmonės su negalia atlieka pačiais įvairiausias užduotis – vienas darbuotojas yra atsakingas už dviračių priėmimą, išpakavimą, jų eksponavimą parduotuvėje, kiti prižiūri tvarką matavimosi kabinose, surenka drabužius, išdalina juos atskirų skyrių darbuotojams.

„Koreguojame pareigų aprašą, pritaikydami jį konkrečių darbuotojų gebėjimams. Tai yra vienintelis skirtumas, ką darome kitaip nei su kitais darbuotojais. Priklausomai nuo žmogaus negalios ir gebėjimų, pritaikome jam funkcijas taip, kad galėtų jas įgyvendinti visiškai savarankiškai. Pavyzdžiui, vienas iš darbuotojų nesijautė labai jaukiai bendraudamas su pirkėjais, todėl iš pareigybių sąrašo šią funkciją išbraukėme, prisitaikėme prie jo. Iš to laimime visi,“ – sako N. Fogola.

Giedrius

Dirba Decathlone nuo 2020 m. liepos mėn.

“Mano gyvenimas pasikeitė į gerą pusę. Atsirado daugiau pasitikėjimo savimi, galiu, kaip sakoma, atsistoti ant kojų. Jei tektų sėdėti namuose, tai tikrai būtų prastai, o dabar viskas labai gerai. Darbe jaučiuosi laimingas. Susidraugavau net ne su vienu kolega – su visu kolektyvu. Vienas žmogus šalia gyvena, todėl po darbo visada ir paveža. Iš kolegų pusės jaučiu šimtaprocentinį palaikymą”

Danielius

Dirba Decathlone nuo 2021 m. spalio mėn.

“Esu atsakingas už tvarką ir drabužių rūšiavimą prie matavimosi kabinų. Viskas kaip ir aišku, kolektyvas palaikantis, man tikrai neblogai sekasi. Pajutau, kad kažkas pajudėjo iš vietos. Fainas jausmas čia būti, o dar ir moka už tai“

Artūras

Dirba Decathlone nuo 2022 m. gegužės mėn.

“Geriau emociškai jaučiuosi kai dirbu, bendrauju su žmonėmis. Tai pakeitė mano gyvenimą“

Artūro istorija

 

Karolis

Dirba Decathlone nuo 2023 m. birželio mėn.

“Radau naujų draugų, jaučiuosi geriau, užsidirbu savo išlaidoms”