Darbo pokalbių imitacijos padeda motyvuoti bedarbius

Darbo pokalbių imitacijos yra efektyvus būdas ugdyti darbo ieškančių žmonių įgūdžius, o žmogiškųjų išteklių specialistams – tai galimybė panaudoti turimas kompetencijas prasmingam tikslui. „SOPA“ darbo pokalbių imitacijas rengia siekiant padėti bedarbiams geriau pasiruošti darbo pokalbiams gaunant grįžtamąjį ryšį iš rinkoje dirbančių specialistų.

Beveik tikras darbo pokalbis

Darbo pokalbių imitacijoms pravesti kviečiami savanoriai – žmogiškųjų išteklių specialistai iš įvairių įmonių, turintys patirties atrankų srityje. Į pokalbį bedarbiai atvyksta pasiruošę, praėję motyvacinį kursą, kurio metu SOPA specialistai padeda bedarbiui padeda apsispręsti, atsirinkti tinkamą darbo pasiūlymą, pritaikyti CV bei pasiruošti darbo pokalbiui. Atrankų specialistas atvyksta sutartu laiku ir praveda darbo pokalbį pagal iš anksto suderintą planą. Iškart po pokalbio specialistas suteikia bedarbiui grįžtamąjį ryšį, išsako pastabas, pasiūlymus, rekomendacijas.

Pagalba „iš šono“ padeda ugdyti pasitikėjimą savimi

„Gyvas“ susitikimas su darbdaviu ilgalaikius bedarbius padrąsina ir motyvuoja ieškoti sprendimų. Pasak imituotose darbo pokalbiuose dalyvavusių atrankų specialistų, darbo ieškantys žmonės neretai būna nusivylę, praradę pasitikėjimą savimi: „žmogus turi ką pasiūlyti, nors ir nelabai daug, bet nesijaučia, kad turi kuo pasigirti. Bijo save parduoti kaip vertingą darbuotoją, netiki savimi pats, nors turi ir didelį norą darbą rasti“. Žmogiškųjų išteklių specialistų pastebėjimai ir komentarai „iš šono“ padeda kandidatams tobulėti, imtis veiksmų siekiant savo svajonių karjeros.

Imitacijų nauda ne tik bedarbiui

Imituojami darbo pokalbiai naudingi ne tik bedarbiams, bet ir atrankų specialistams, ypač tiems, kuriems trūksta atrankų vedimo patirties. Be to, tai yra būdas susitikti su tokiais kandidatais, kurie ne visada kviečiami dalyvauti į realius darbo pokalbius (nepraeina pirminės CV atrankos), praplėsti žinias apie nutolusius nuo darbo rinkos asmenis. Patys specialistai sako, kad „dalyvavimas tokiuose projektuose ne tik praturtina patirtį, bet ir suteikia teigiamų emocijų.“ Ne mažiau svarbu ir geras jausmas, jog gali prisidėti prie žmogaus, kuris šiuo metu yra sudėtingoje situacijoje, gerovės ir tobulėjimo.

Norite savanoriauti? Paskambinkit 861600786 ar parašykite jurga@sopa.lt