Patrikas
Patrikas: sėkmingas startas į darbo pasaulį

Kompleksinę negalią turintis Patrikas kreipėsi į SOPA norėdamas susirasti pirmąjį darbą. Jaunas 22 m. vyras turėjo tik vidurinį išsilavinimą – pasimokęs profesinėje mokykloje staliaus amato, vėliau suprato, kad dėl nejudrios vienos rankos pagal šią specialybę dirbti negalės. Patrikui buvo sunku apsispręsti, kokį darbą jis galėtų dirbti, todėl išsikėlėme tikslą susipažinti su skirtingomis darbovietėmis ir profesijomis. Prisijungęs prie darbo šešėliavimo inciatyvos DUOday jis lankėsi skirtingose įmonėse, kur praleido dieną kartu su įmonių darbuotojais, ir „matavosi“ skirtingas profesijas.

Kadangi Patrikas neturėjo nei specialybės, nei darbo patirties, reikėjo laiko, kol supratome, kur jo  stipriosios pusės. Pasiūlėme jam dalyvauti užsiėmimuose, kuriuose jis galėjo ugdyti savarankiškumą bei apsispręsti, kokį darbą galėtų dirbt. Ilgainiui Patrikas ėmė savarankiškai važinėti įvairiais maršrutais viešuoju transportu, laiku atvykti į konsultacijas ir užsiėmimus, skaityti siunčiamą informaciją ir reaguoti į ją. Pradėjo laisvai bendrauti tiek su specialistais, tiek su kitais dalyviais.

Siekiant įsivertinti savo gebėjimus ir profesinius polinkius Patrikas išbandė įvairias darbines veiklas (skaičiavimą, užduotis su smulkiąja motorika, duomenų surinkimą kompiuteriu ir kt.). Po įvairių pasibandymų išryškėjo galimybė ir didelė motyvacija dirbti surinkimo darbus gamyboje. Deja, surastas darbas gamybos įmonėje Patrikui nebuvo tinkamas dėl turimos negalios.

Darbo paieškos užsiėmimuose ir susitikimuose su darbdaviais Patrikas išmoko tinkamai pristatyti savo gebėjimus,  akcentuoti, ką gali, o ne ko nesugeba ar nemoka atlikti. Išryškėjusius bendravimo skirtingomis kalbomis įgūdžius nusprendėme ieškoti darbo klientų aptarnavimo srityje.

Tarpininkavome surandant Patrikui darbą McDonald‘s restorane, nes ši darbovietė suteikia galimybes darbo vietoje mokytis įvairių užduočių ir augti. Patrikui įsidarbinus, darbo pradžioje teikėme pagalbą perprantant instrukcijas, suvokiant užduotis, sprendžiant kylančius iššūkius.

Patrikas sako, kad su darbu į jo gyvenimą grįžo tempas ir galimybė dienas leisti prasmingai ir aktyviai. Niekada anksčiau darbo neturėjęs Patrikas stengiasi mokytis ir jam paskirtas užduotis atlikti kuo geriau.


2022 metais “SOPA” sukūrė pokyčius 105 žmonių gyvenime!

Tai žmonės su fizine, psichikos ar kompleksine negalia, brandaus amžiaus asmenys, nuo karo bėgantys ukrainiečiai, kuriems suteikta reikalinga socialinė pagalba.
Atrasti talentai, išugdyti įgūdžiai, įveiktos baimės, sugriautos darbdavių nuostatos – mūsų organizacijos kuriami maži pokyčiai, kurie kasdien veda didelės žmogaus gyvenimo permainos – įsidarbinimo – link.
Šie pokyčiai nebūtų įmanomi be socialiai atsakingų darbdavių, supratingų kolegų, savanorių ir rėmėjų.

Kurkime pokyčių istorijas kartu!

Noriu paremti