Genute
Genutė: jaučiuosi laiminga dirbdama svajonių darbą

Lemtingas gyvenimo posūkis

Genutės gyvenimas apsivertė aukštyn kojom įvykus automobilio avarijai, po kurios ji sužinojo, jog nebegalės vaikščioti. Praėjo nemažai lako, kol Genutė susitaikė su mintimi, kad reikės judėti vežimėliu. Buvo sunku ne tik psichologiškai priimti likimo mestą iššūkį, bet reikėjo mokytis gyventi iš naujo tiesiogine to žodžio prasme – judėti vežimėliu, prisitaikyti aplinką, apsitarnauti buityje. Vėliau, supratusi, jog nebegalės grįžti į jai įprastą prekybos sritį, Genutė ėmė mokytis naujos specialybės. Juk apskaitą tvarkyti galima ir sėdint vežimėlyje!

Tačiau pasirodė, jog tai nėra taip paprasta. Pabandžiusi ieškoti darbo pagal naująją specialybę Genutė greit suprato, jog norint įsidarbinti teorinių apskaitos žinių nepakanka. Darbdaviai linkę rinktis jau turinčius darbo patirties kandidatus. Be to, ne visi darbdaviai gali pasiūlyti darbo vietą, pritaikytą judantiems vežimėliu. Todėl kreipimaisi į laisvas darbo vietas įmonėse ir organizacijose nedavė norimų rezultatų.

Darbo paieškos

Apie socialinę įdarbinimo agentūrą „SOPA“ Genutė sužinojo iš Užimtumo tarnybos tarpininkės. Kreipėsi, norėdama pagalbos surandant darbą pagal apskaitininkės specialybę. Organizacijoje Genutei buvo organizuotos kelios darbo pokalbių imitacijos, į kurias įsitraukė ir Lietuvos oro uostų personalo vadovė. Genutei buvo rekomenduota patobulinti savo gyvenimo aprašymą, išryškintos jos stipriosios pusės- darbo patirtis pardavimų srityje, įgyta paklausi specialybė, geras pirmas įspūdis.  „SOPA“ tarpininkavo kreipiantis į įmones, kurios atvirai žiūri į asmenų su negalia įdarbinimą ir gali pasiūlyti pritaikytas darbo sąlygas. Jos CV gavo daugiau nei 20 įmonių, tačiau nė viena negalėjo pasiūlyti darbo vietos – tarptautinėms įmonėms užkliuvo, kad ji nemoka anglų kalbos, valstybinėms įmonėms netiko tai, kad neturi aukštojo išsilavinimo. Nepaisant to, Genutė aktyviai dalyvavo kassavaitiniuose susitikimuose su darbdaviais, kurių metu suprato – pasiūlymų rinkoje yra, tik reikia rasti sau tinkamiausią.

DUOday: pažintis apskaita

Giliau pažinti norimą apskaitininkės profesiją Genutė gavo progą per darbo šešėliavimo iniciatyvą DUOday, kurią „SOPA“ organizuoja jau keturis metus.  DUOday metu Genutė turėjo progą gyvai susipažinti su skirtingomis organizacijomis ir įvairiomis darbo pozicijomis. Praleidusi dieną įmonių grupėje „Girteka“ ji daug sužinojo apie vyr. buhalterio pavaduotojos darbą, tarptautinėje McKesson kompanijoje šešėliavo talentų paieškos ir atrankos darbuotoją, o „Yara Lietuva“ – „pasimatavo“ jaunesniojo apskaitos specialisto profesiją. Trys dienos, praleistos skirtingose organizacijose, padėjo Genutei suprasti, su kuo praktiškai susiduria apskaitos darbuotojai ir kokius įgūdžius pati dar turėtų tobulinti.

Atsivėrusios galimybės: darbas nuotoliu   

     

Karantino laikotarpiu daugybė įmonių darbuotojų išmoko dirbti ir samdyti darbuotojus nuotoliniu būdu. Darbdaviai ėmė mąstyti, jog darbas nuotoliu atveria duris taip pat ir žmonėms su judėjimo negalia, net jei įmonė nėra pritaikyta. Toks buvo ir būsimasis Genutės darbdavys – elektronine prekyba užsiimančios  įmonės vadovas, kuris kreipėsi norėdamas pasiūlyti duomenų suvedimo darbą neįgaliesiems, kurie norėtų dirbti iš namų. Tuomet sekė tolimesni žingsniai – darbdavio susitikimas su darbo ieškančiais neįgaliaisiais, pozicijos pristatymas, supažindinimas su darbo pobūdžiu, darbo pokalbis. Palaipsniui darbdavys atsirinko du potencialius  darbuotojus, tarp kurių buvo ir Genutė. Pokalbio metu išryškėjo, jog įmonei reikalingas ir apskaitos tvarkymas, o juk apie tokį darbą Genutė seniai svajojo.

Šiuo metu Genutė jaučiasi labai laiminga galėdama dirbti darbą, apie kurį svajojo. Jos namai yra jos darbo vieta. Kasdien sutartu laiku ji prisijungia prie kompiuterio ir patikrina el. paštu gaunamas užduotis. „Esu labai laiminga, kad turiu darbą. Pradėjau labiau tikėti savimi, tikėti, kad aš galiu“, – sako Genutė.


2022 metais “SOPA” sukūrė pokyčius 105 žmonių gyvenime!

Tai žmonės su fizine, psichikos ar kompleksine negalia, brandaus amžiaus asmenys, nuo karo bėgantys ukrainiečiai, kuriems suteikta reikalinga socialinė pagalba.
Atrasti talentai, išugdyti įgūdžiai, įveiktos baimės, sugriautos darbdavių nuostatos – mūsų organizacijos kuriami maži pokyčiai, kurie kasdien veda didelės žmogaus gyvenimo permainos – įsidarbinimo – link.
Šie pokyčiai nebūtų įmanomi be socialiai atsakingų darbdavių, supratingų kolegų, savanorių ir rėmėjų.

Kurkime pokyčių istorijas kartu!

Noriu paremti