Laura
Laura: ilgas kelias iki svajonių darbo

Kūrybiškos sielos Laura, turinti negalią nuo vaikystės, kreipėsi į SOPA neturėdama jokios darbo patirties.  Dabar Laura dirba greito maisto restorane KFC salės darbuotoja. Ji džiaugiasi, kad kolektyvas ją priima ir gerbia, o uždirbtus  pinigus leidžia hobiui ir pramogoms.

Laura džiaugiasi ir KFC personalo ir mokymų vadovas Ruslan:

“Stengėmės parinkti tokius darbus, kurie būtų maksimaliai pritaikyti Lauros galimybėms ir ji puikiai su jais tvarkosi. Ji atsakingai prižiūri ir palaiko tvarką restorano valgymo zonoje, o prireikus pagalbos – mielai padeda pilstyti gėrimus bei surinkti užsakymus.  Laura  labai paslaugi, draugiška ir bendraujanti. Iškilus klausimams – ji drąsiai klausdavo ir aiškindavosi. Bedirbdama ji prasitarė, kad jos svajonė – įsigyti dviratį, tad labai džiugu, jog įdarbindami Laurą galėjome prisidėti prie jos svajonės įgyvendinimo.”

Lauros kelias iki įsidarbinimo buvo ilgas ir vingiuotas. Kai ji kreipėsi į SOPA, išryškėjo, kad ji neturi darbo patirties, neįgijusi jokios specialybės ir nebuvo aišku, ką ji galėtų dirbti. Organizavome Laurai praktiką socialiniame restorane “Pirmas blynas”, kur Laura mokėsi visų reikalingų funkcijų – valyti staliukus, aptarnauti klientus, plauti indus. Nors darbo sutarties negavo, Laura suprato, kad norėtų dirbti klientų aptarnavimo srityje. Tačiau dėl Lauros negalios darbą surasti nesisekė, nors stengėmės specialiai jai sukurti darbo vietą iškerpant darbo funkcijas.

Darbo šešėliavimo iniciatyvos DUOday metu Laura turėjo progą pasimatuoti KFC restorano darbuotojo profesiją ir išbandyti restorane atliekamas funkcijas. Praėjus kuriam laikui Laura gavo pasiūlymą dirbti nepilnu krūviu – tikrinti galimybių pasus ir atlikti kitus pagalbinius darbus restorano salėje. Po truputį Laura išmoko įvairių funkcijų ir dabar sėkmingai darbuojasi.


2022 metais “SOPA” sukūrė pokyčius 105 žmonių gyvenime!

Tai žmonės su fizine, psichikos ar kompleksine negalia, brandaus amžiaus asmenys, nuo karo bėgantys ukrainiečiai, kuriems suteikta reikalinga socialinė pagalba.
Atrasti talentai, išugdyti įgūdžiai, įveiktos baimės, sugriautos darbdavių nuostatos – mūsų organizacijos kuriami maži pokyčiai, kurie kasdien veda didelės žmogaus gyvenimo permainos – įsidarbinimo – link.
Šie pokyčiai nebūtų įmanomi be socialiai atsakingų darbdavių, supratingų kolegų, savanorių ir rėmėjų.

Kurkime pokyčių istorijas kartu!

Noriu paremti