Vyresni žmonės dažnai jaučiasi kaip besibaigiančio galiojimo pieno pakelis, nors galėtų dažniau save prilyginti gero vyno buteliui, – sako Chip Conley savo straipsnyje „Prisijungiau prie Airbnb būdamas 52-erių, ir štai ką sužinojau apie amžių, išmintį ir IT“.
„Per senas dirbti“ – toks stereotipas vis dar gana paplitęs, nors mažėjant darbuotojų pasiūlai, darbdaviai vis dažniau atsigręžia į vyresnius darbuotojus. Deja, neretai ir patys vyresni linkę save nuvertinti, nesiryžta darbo pokalbyje atskleisti savo stipriųjų pusių, manydami, jog girtis nekuklu.
O juk amžius sąlygoja ir tam tikrus privalumus, kuriuos būtų galima akcentuoti darbo pokalbių metu. Pateikiame keletą iš jų:
- Patirtis. Neabejotinai vyresni turi sukaupę nemažai darbinės, o taip pat ir gyvenimiškos patirties, kuri gali labai praversti priimant sprendimus ar bendraujant su žmonėmis.
- Bendravimo įgūdžiai. Su patirtimi paprastai auga ir gebėjimas bendrauti, suprasti skirtingų žmonių poreikius. Jeigu esate vyresnis, greičiausiai išmokote mokate skaityti žmonių veidus ir neverbalinį bendravimą, ir tai gali tapti jūsų privalumu, pavyzdžiui, aptarnavimo srityje.
- Stabilumas. Vyresni darbuotojai greičiausiai nesivaikys vis naujų iššūkių, nes daug ką gyvenime jau yra išbandę ir vertina tai, ką turi. Nuolat besikeičiančioje aplinkoje tai galima pateikti kaip vertybę.
- Atsakomybė. Vyresniems nereikia priminti, kad reikia laikytis susitarimų, atvykti laiku į darbą, informuoti darbdavį nenumatytais atvejais ir pan.
Darbo pokalbis ne vieta drovumui. Nepriklausomai, koks jūsų amžius, tinkamai pasiruoškite išsamiai pristatyti savo stipriąsias puses ir pasiekimus. O mes galime jums padėti! Registruokitės į „Darbo paieškos laboratoriją“, kuri rezervuota vyresniems nei 55-eri: https://sopa.lt/darbo-paieskos-laboratorija/