Darbo paieškos laboratorija: įgalinkime bedarbius

 

aukok-lt-logo

Darbo praradimas yra vienas labiausiai stresą sukeliančių gyvenimo įvykių. Netekęs darbo žmogus praranda nuolatines pajamas, atsiranda nerimas dėl ateities, sumažėja pasitikėjimas savimi, prarandami įgūdžiai. Susirasti naują darbą ne visuomet yra paprasta ir ne kiekvienas žino, kaip ir kur jo ieškoti. Sunkiu gyvenimo laikotarpiu labai svarbu, kad žmogus gautų palaikymą, nenuleistų rankų ir dėtų pastangas keisti susidariusią situaciją, taptų atsakingas už savo gyvenimą pats taptų aktyvus jo kūrėjas, o nebūtų tik paramos prašytojas ir našta visuomenei.

Projekto tikslas –  padėti skurdą patiriantiems bedarbiams sugrįžti į darbo rinką,

  • stiprinsime jų įgūdžius
  • įgalinsime aktyviai veikti
  • motyvuosime keisti susidariusią situaciją
  • tarpininkausime ieškant darbo

Paslaugos bedarbiams

Užsiėmimai grupėse: užsiėmimų bus padedama apsispręsti dėl darbo paieškos krypties, didinama bedarbių motyvacija, pasitikėjimas savimi, supažindinama su darbo rinka ir jos reikalavimais, plėtojami socialiniai ryšiai, dalyviai bus įgalinami konkuruoti darbo rinkoje.

Mokymų metu dalyviai gaus ne sausą informaciją, bet ugdys įgūdžius, todėl juose bus naudojami metodai, aktyviai įtraukiantys dalyvius, tokie kaip praktinės užduotys, diskusijos, vaidmenų žaidimai, pokalbių imitavimas, video treniruotės.

Individualios tarpininkavimo įdarbinant paslaugos: bedarbiai bus motyvuojami aktyviai darbo paieškai, didinamas jų pasitikėjimas savimi, ugdomi darbo paieškai reikalingi gebėjimai, aptariami darbo pasiūlymai, rengiamas ir kiekvienam darbo pasiūlymui pritaikomas CV, ruošiamasi pokalbiui dėl darbo, organizuojamos darbo pokalbių imitacijos. Darbo ieškantiems asmenims bus suteikiama erdvė savarankiškai darbo paieškai: kompiuteris, internetas, telefonas. Mažiau galimybių turintiems bedarbiams bus ieškoma laisvų darbo vietų, bendradarbiaujama su darbdaviais, įmonių personalo vadovais, derinami ieškančiųjų darbo ir darbdavių poreikiai. Darbą susiradusiems asmenims pagal poreikį bus teikiamos paramos darbo vietoje paslaugos – stiprinami darbui reikalingų įgūdžiai, paaiškinamos darbo užduotys, teikiama pagalba sprendžiant darbo vietoje kylančius nesklandumus, motyvuojame išlikti darbo vietoje net ir susidūrus su sunkumais, pagal poreikį teikiama pagalba ieškant naujos darbo vietos.

Projektas finansuotas privačių rėmėjų lėšomis per aukojimo portalą aukok.lt

Galutinė projekto ataskaita