TEATRAS – sėkmingos integracijos į darbo rinką repeticija
nordplus_adult_rgb_en-1
Projektu siekiama pritaikyti Engiamųjų teatro metodus ieškančiųjų darbo asmenų gebėjimų stiprinimui
Projektas finansuojamas programos Nordplus Adult
Projekto partneriai:
  • Viešoji įstaiga Menų ir mokymo namai – koordinuojanti institucija (Lietuva)
  • VšĮ “SOPA” (Lietuva)
  • “Education innovations transfer centre (Latvija)
  • NGO Forum Theatre (Estija)
  • The Wonder Theatre (Islandija)

Įgyvendinimo laikotarpis: 2015 m. rugpjūtis – 2016 m gruodis

Veikla

Projekto metu teatro ir įdarbinimo specialistai iš keturių šalių kartu kūrė metodinę medžiagą, skirtą socialinių ir asmeninių įgūdžių, reikalingų sėkmingai integruotis į darbo rinką, lavinimui.

2015 m. spalio mėn. Vilniuje įvyko pirmasis projekto partnerių susitikimas. Jo metu aptarėme bedarbystės situaciją projekte dalyvaujančiose šalyse, mokėmės Forumoteatro bei Troškimų vaivorykštės metodų, išrinkome 10 tikslinei grupei (bedarbiams ir tiems, kuriems gresia iškristi iš darbo rinkos) svarbiausių temų ir aptarėme, kaip su jomis dirbsime naudodami naujai išmoktus metodus.

Eksperimentinis darbas su grupe

2016 m. sausio – kovo mėn. įgyvendinat projektą vykdėme eksperimentinį darbą – į užsiėmimus darbo ieškantiems asmenims įtraukėme įvairius A.Boalio engiamųjų teatro metodus: daugybę įvairių žaidybinių elementų, Forumo teatro bei Troškimų vaivorykštės metodus. Naujų metodų išbandymas ir įtraukimas į veiklą tikrai pasiteisino, davė daug pridėtinės vertės užsiėmimams, tad neabejotinai naudosim juos ir ateityje. Užsiėmimai lyginant su mūsų ankstesniais tapo labiau aktyvūs, žaismingesni,  informaciją, kurią anksčiau perteikdavom teoriškai, dabar patys dalyviai išsiaiškindavo per praktines užduotis. Naujų metodų įtraukimas padėjo užsiėmimų dalyvius labiau įtraukti į veiklas, skatino jų motyvaciją, pastebimai didėjo jų pasitikėjimas savimi.

Dalyviai apie užsiėmimus

  • „Labiausiai įsiminė dalykai, kuriuos mes patys darėm – vaidinimai, pokalbiai, tiek telefonu, tiek tiesiogiai su darbdaviu. Man patiko visas dienos planas, ta diena nėra tokia perkrauta, toks „relax“ užsiėmimas, jokių neigiamų dalykų nepatyriau. Rekomenduočiau ir kitiems, nes matau, kaip man tai padėjo, žiauriai padėjo“ (Kristina)
  • „Man iš tiesų visa šita  programa  labai logiškai sudėliota, viskas labai naudinga, Labai gerai, kad parepetuojam. Labai naudinga pasižiūrėti iš šono, pabūti pačiam kitoje pozicijoje, pamatyti, ką tavo kūno kalba komunikuoja kitiems“ (Rasa)
  • „Aš apskritai galiu pasakyti apie visus užsiėmimus: aš pirmą kartą atėjau, antrą kartą dar labiau norėjau eiti, aš taip noriu čia ateit, sužinoti kažką naujo, nes jaučiu, kad tai keičia mano pačios požiūrį, mano situaciją. Man ta bedarbystė atrodė kaip kažkokia bėda, aš tikrai nenorėjau pripažinti, kad aš esu bedarbė,  dabar man darbo ieškojimas jau visai kitoks, pajaučiau malonumą ieškodama darbo” (Diana)
  • „Užsiėmimuose minusų nematau, o pliusų daug, netradicinis pojūtis po šių užsiėmimų. Kitur, tai ateini ir tenka teorijos klausyt, norisi po kokios valandos išeiti, o čia viskas kitaip“ (Vytenis)
  • „Aš išvis ėjau į „paprastus kursus“ – tai čia man buvo  atradimas: labai daug duoda, visai kitaip į save pasižiūri, randi tai, ko nežinojai, kad turi” (Alma)

Baigiamoji konferencija

2016 metų gruodžio 1 dieną įvyko baigiamoji projekto “Teatras – sėkmingos integracijos į darbo rinką repeticija” konferencija, kurios metu rezultatus pristatėme specialistams iš įvairių organizacijų.

Metodinė medžiaga

Labai džiaugiamės, kad visų partnerių nuveiktas darbas neliks pamirštas – patirtis įamžinta net penkiomis kalbomis forumoteatroparengtoje metodinėje medžiagoje “Repeticija ieškantiems darbo”. Joje rasite daug praktiškų patarimų, pastebėjimų, nuoširdžių pasidalinimų patirtimi taikant teatro metodus darbui su darbo ieškančiųjų grupėmis, pasiūlymų, kuo reikėtų remtis, į ką reikėtų atsižvelgti bandant šiuos metodus pritaikyti darbui su bedarbių ar kitomis grupėmis.

Metodinė medžiaga lietuvių kalba

Metodinė medžiaga anglų kalba

 

Projekto akimirkos