Augustė

Į “SOPA” Augustė atėjo kartu su mama, kai sužinojo, kad restoranas „Pirmas blynas“ renka komandą ir kviečia prisijungti žmones su negalia. Dauno sindromą turinčiai ir jokios darbinės patirties neįgijusiai 21-erių metų merginai įsidarbinimas buvo iššūkis. Negalia ir ją supančios stigmos darbo rinkoje vis dar apibrėžia jauną žmogų ir stipriai riboja galimybes realizuoti savąjį potencialią. Nepaisant visko, kaip ir dauguma jaunuolių Augustė norėjo pasirinkti mylimą profesiją, atpažinti savo talentus ir gebėjimus bei įsitvirtinti mėgstamam darbe.

SOPOS komanda susipažinusi su Auguste ir jos šeima netruko suprasti, kad mergina nepaprastai mėgsta bendrauti su žmonėmis, vertina pozityvų dėmesį ir nori mokytis. Augustė yra viena iš tų grynuolių, kurie bendraudami su žmonėmis niekada neapsimeta. Merginos nuotaika, situacijos vertinimas, teigiamos ir neigiamos emocijos – viskas atsispindi žodžiuose ir kūno kalboje. Toks nuoširdumas paperka ir įkvepia.

“Pirmas blynas” – pirmoji darbo patirtis

Augustė kartu su  SOPOS įdarbinimo tarpininkais nusprendė ugdyti naujus įgūdžius ir ruoštis savarankiškam darbui socialiniame restorane “Pirmas blynas”. SOPOS komanda restorane organizavo daugiau kaip 3  mėn. trukusią praktiką, kurios metu Augustė mokėsi pasitikti klientus, priimti užsakymus, pristatyti patiekalus, prižiūrėti švarą ir tvarką.

Pirmieji žingsniai Augustei nebuvo lengvi – reikėjo įvertinti savo fizines galimybes dirbant pilną darbo dieną, įprasti prie naujos rutinos, mokytis būti kolektyvo dalimi. Nors darbo vieta Augustei nebuvo pasiūlyta, ji jau žinojo, kokios veiklos jai yra mieliausios ir geriausiai sekėsi darbo vietoje. Augustė buvo pasirengusi ieškoti darbo atviroje rinkoje.

DUOday iniciatyva – startas į pirmą darbą

Siekdama surasti Augustei darbdavį ir suteikti pagalbą pagalbą įsitvirtinant darbo vietoje SOPOS komanda užmezgė partnerystę su viešbučiu ibis Vilnius Centre. Darbdavys noriai sutiko dalyvauti vienos dienos šešėliavimo inciatyvoje DUOday, kurios metu Augustė susipažino su darbu restorane, padėjo darbuotojams valyti įrankius ir lankstyti servetėles. Per šią dieną viešbučio kolektyvas ir Augustė suprato, jog galėtų dirbti kartu.  

 

Kelionė į įdarbinimą

Palaikydami glaudų ryšį su viešbučio administracija, Auguste ir jos mama SOPA komanda išsigrynino, kokios darbo užduotys viešbučio restorane merginai sekėsi geriausiai ir kokią didžiausią naudą kolektyvui ji gali duoti. Kadangi pusryčių metu būna didžiausias užimtumas, buvo priimtas bendras sprendimas, kad Augustė galėtų padėti būtent iš ryto – atlikdama ne visas padavėjų funkcijas, o tik tas, kurios reikalauja rutininio darbo ir kruopštumo. Šios užduotys buvo “iškirptos” iš bendro darbuotojų užduočių sąrašo. Tokiu būdu buvo sukurta potenciali darbo vieta, pritaikyta būtent Augustei, naudojant darbo funkcijų atskyrimo metodą. SOPOS komanda organizavo Augustės praktiką, kad mergina ir naujasis jos kolektyvas įsitikintų modelio efektyvumu ir nauda. Augustė visą mėnesį po kelias valandas per dieną įdarbinimo tarpininkės padedamamokėsi padavėjos padėjėjos funkcijų – blizgino stalo įrankius, lankstė servėtėles, padėjo kolegoms pasiruošti dienos pietums. Patikėtas užduotis atlikdavo atsakingai, viešbutis įvertino Augustės atliekamą darbą ir pasiūlė darbo sutartį.

“Darbas man pati geriausia dovana”

Augustė jau beveik metus dirba viešbutyje ir tapo kolektyvo dalimi. Pagalbos darbo vietoje reikia vis mažiau, savo užduotis Augustė puikiai išmano ir gali atlikti savarankiškai. 

Augustė dirba ibis Vilnius Centre restorane po tris valandas per dieną, padėdama kolegoms padavėjams pusryčių metu – valo įrankius, lanksto servertėles, valo stalus, pripila vandens į grafinus. Ji laiminga turėdama darbo vietą,yra gerbiama už puikų darbą ir gali jaustis lygiaverte komandos nare. Augustė yra mylima ir viešbučio draugų – jos istorija viešbučio socialiniame tinkle sulaukė daugiau reakcijų ir pasidalinimų nei bet kuris kitas įrašas tais metais.  Už tai įmonės renginyje Augustė laimėjo kilogramą šokolado 🙂 

Augustės istorija buvo išrinkta geriausių 10 ESFA sėkmės istorijų konkurse “Žingsniai 2020” ir buvo viena iš 3 daugiausiai portalo “15 min.” skaitytojų balsų sulaukusių istorijų