Daugelis specialistų, savo darbe naudojančių Jobpics korteles, teigia, kad ši priemonė – tai puikus “pokalbio įrankis”. Priemonė puikiai tinka tiek pokalbiui pradėti, kai klientą matome pirmą kartą, tiek tolimesnių konsultacijų metu. Ji gali būti naudojama kalbant nebūtinai tik apie konkrečius karjeros žingsnius. Žiūrint į kortelėse pateiktas profesijų nuotraukas galima kalbėtis apie emocijas, kurias sukelia matomi vaizdai, patirtį, kurią jau turi konsultuojamas asmuo, lūkesčius ar troškimus, rūpesčius ar baimes, socialinę ar ekonominę padėtį, išsilavinimo ar finansinius aspektus. Priemonė patraukli tuo, kad gali būti naudojama labai įvairiais būdais: korteles konsultuojamas asmuo gali sudėlioti savarankiškai ir po to aptarti su konsultantu rezultatus, kortelės gali būti įvairiais būdais rūšiuojamos dirbant konsultantui ir konsultuojamajam kartu, specialistas jas gali naudoti ir dirbdamas su grupe: supažindinti su darbo pasaulio įvairove, organizuoti diskusijas, profesijų pristatymus ir kt. Pateikiame įžvalgas specialistų, naudojančių savo darbe Jobpics korteles:

“Dėliodami korteles bei rūšiuodami jas įvairiais būdais mes šnekamės apie įvairias profesijas ir skirtingas darbo vietas bei galimybes jose. Šių pokalbių metu aš gaunu labai daug informacijos apie asmens pomėgius, gebėjimus, asmenines savybes, sužinau sritis, kurių asmuo vengia. Kartu mes aptariame bei susirašome galimus artimiausius žingsnius. ”

“Klientui pasirinkus patinkančias korteles, klausiu, kas patraukė jo dėmesį. Atsakymai būna labai įvairūs, pavyzdžiui: jis vilki labai gražią uniformą, arba man patinka, kaip sutvarkytas jo darbo stalas. Vėliau mes kalbame apie užduotis, kurias atlieka tos profesijos atstovas, klausiu, kaip jam/jai patinka ta veikla, ar įsivaizduoja save toje darbo vietoje. Kalbamės apie konkrečias darbo vietas, aptardami labai skirtingus aspektus.”

“Man patinka nestruktūruoti pokalbiai konsultacijų metu, aš mėgstu improvizuoti. Jobpics naudoju, kai noriu užmegzti kontaktą, ypač su jaunimu ar tautinių mažumų atstovais. Mes peržvelgiame daugybę kortelių, dėliojame jas įvairiai, pasikalbame apie konkrečius darbus, kartu sudarome tolimesnių profesinių galimybių sąrašą.

“Nuotrauka – tai puiki galimybė pradėti pokalbį tarp manęs ir mokinio arba tarp mokinių grupėje. Rūšiuodami profesijų korteles, mes pasikalbame ne tik apie skirtingas darbo vietas, bet ir apie emocijas, kurias sukelia viena ar kita nuotrauka, bei apie to priežastis”.