Artėjant gražiausiai metų šventei norime pasidžiaugti stebuklais, kuriuos mums pavyko sukurti per šiuos metus. Kiekvieną gruodžio dieną atversime po sėkmės istoriją, kurią sukūrėme 2021 metais. Nėra mažų pasiekimų – išeiti iš namų ir dalyvauti bendruomenėje, išmokti lankstyti drabužius ar gauti pirmąjį darbą – kiekvienas žingsnis yra reikšmingas kelyje į orų ir visavertį gyvenimą. 

Dėkojame visiems – rėmėjams, partneriams, darbdaviams – jūs padedate kurti stebuklus!

Norime sukurti sėkmės istorijų daugiau, todėl kviečiame prisidėti prie mūsų projekto “Negalia netrukdo dirbti” 

Mantas

Dėl pandemijos užsidaręs namuose Mantas nesėdėjo be darbo. Jis savarankiškai pagamino net 850 Share the Light apyrankių. Manto gamintomis apyrankėmis pasipuošė DUOday dalyviai bei darbo ieškantys žmonės tolimoje Reunion saloje! 

Božena
Nors ateiti į naują aplinką Boženai buvo itin baisu, padėjome jai žengti į darbo pasaulį. Savo dabartinėje darbovietėje “Rimi Lietuva” prekybos salėje Božena tikrina prekių galiojimus, tvarko lentynas bei mokosi naujų darbo funkcijų. Neabejojame, kad su šaunios komandos palaikymu ji tobulės kaip asmenybė ir sieks aukštesnių tikslų!
Danielius

Savo pozityvumu Danielius įkvėpė visą mūsų komandą. O kai pradėjo dirbti sporto prekių parduotuvėje “Decathlon” teigiamų emocijų atsirado dar daugiau. “Tapau laimingesnis”, – sako šypsodamasis Danielius.

Dalia

Dalia jau daugiau nei metus dirba salės darbuotoja prekybos centre IKI visai netoli savo namų. Ji laiminga, nes pagaliau dirba mėgstamą darbą, kurį gavo įsibėgėjus pandemijai. Darbe Dalia jaučiasi puikiai bei sako, kad negalia darbui visai netrukdo.

Titas

Titas dievina komiksus ir gali nupiešti bet kokį veikėją. Piešdamas jis pasakoja apie savo vidinį pasaulį, todėl kartais jo veikėjais būna gerasis Titas, kartais – piktasis Titastikas. Meinart dizaino studijoje Titas susipažino su profesionalais animatoriais, kurie susižavėjo jo talentu ir pavertė jo piešinius gyvais. Džiaugiamės, kai svajonės atgyja!

Ugnė
Jei dovanų užsakysite kalėdinius H Drop kanapių aliejaus rinkinius, tikėtina  jie bus supakuoti Ugnės. 
Kiekvieną rytą Ugnė pati atvyksta į darbo vietą ir savarankiškai susiplanuoja dienos užduotis. Ji lanksto dėžutes ir į jas supakuoja gaminius. Ugnė džiaugiasi puikiu “H Drop” kolektyvu ir sako: “Man čia dirbti smagu ir nenuobodu” 
Irina

Po ilgo nedarbo laikotarpio Irina įsidarbino Europos socialinio fondo agentūroje – ji telefonu kalbina žmones ir fiksuoja jų atsakymus. Nors šis darbas laikinas, tikimės, kad įgyta patirtis bus laiptelis siekiant svajonių darbo – vykdyti darbuotojų atrankas. 

Elzė

Elzės karjeros kelias buvo kupinas iššūkių. Įgavusi patirties restorane Jurgis ir Drakonas ji susigundė darbu užsienyje, kuris atnešė tik nusivylimą. Po nesėkmingos patirties padėjome Elzei įsidarbinti IngosMaistas / AgniFood, kur ji pjausto daržoves ir atlieka pagalbinius darbus virtuvėje. Elzė didžiuojasi galinti prisidėti, kad vegetariški patiekalai laiku pasiektų daugiau nei 160 moksleivių. 

Aldona

Dar prieš metus Aldona neturėjo darbo, o dabar „Vilniaus metrologijos centre“ atlieka labai atsakingas užduotis –  tikrina įvairių prietaisų tikslumą ir fiksuoja parodymus. Daug metų skaičiavusi darbo užmokesčius Aldona įrodė, kad keisti profesiją niekada nevėlu.   

Saulė

Anksčiau Saulės kasdienybė buvo vienoda – lova, telefonas, laukas, šeima, gyvūnai. Dabar ji kasdien  vyksta į darbą Vilniuje iš Šalčininkų rajono ir džiaugiasi galinti atskleisti savo galimybes. Jau daugiau nei du mėnesius Saulė dirba  RIMI prekybos centre kasininke pardavėja pritaikytoje darbo vietoje. „Noriu dirbti ir būti kažkam reikalinga“, – džiaugiasi Saulė  

Giedrius
Jei kada nors matavotės drabužius sporto prekių parduotuvėje Decathlon gali būti, kad tuos, kuriuos palikote, vėliau tvarkingai sulankstė ir sukabino Giedrius. Padėjome Giedriui įsitvirtinti darbo vietoje ir jis jau pusantrų metų ne tik lanksto ir kabina drabužius, bet ir padeda kolegoms atlikti įvairias kitas užduotis. 
“Darbas man yra šansas išeiti į visuomenę. Kai dirbu, jaučiuosi visavertis” – džiaugiasi Giedrius. 
Lina
Linos darbo paieškos užtruko, tačiau dabar ji gali džiaugtis naujuoju darbu Aibėje. Kruopštumo ir atsakomybės reikalaujančios užduotys ne iš lengvųjų – Lina suveda duomenis iš klientų kortelių, fiksuoja kainų pasikeitimus, akcijas. Todėl tenka prisiminti apskaitos kursuose įgytus įgūdžius ir daug mokytis. 
Linkime Linai sėkmės!
Sandra

Jau daugiau nei metai Sandra dirba Europos socialinio fondo agentūroje – padeda administruoti projektus. Tai pirmasis Sandros darbas, iki kurio vedė ilgas kelias. Anksčiau buvusi tyli ir uždara  mergina dabar bendrauja su projektų vykdytojais, suvedinėja duomenis į sistemą. “Darbas suteikia pasitikėjimo savimi”, – sako Sandra. 

Rita

Gebėjimą ir norą bendrauti su skirtingais žmonėmis Rita įdarbino Lietuvos Spaudos kioskuose. Kasdien Ritai tenka susidurti su labai įvairiais žmonėmis. Ji išmoko prisitaikyti prie įvairių pirkėjų poreikių – ir mokesčius atėjusių susimokėti pensininkų, ir į autobusą skubančių pirkėjų. “Man patinka bendrauti su žmonėmis ir džiaugiuosi, kad ir čia galiu panaudoti šį įgūdį“ – šypsosi Rita.

Laura

Jei užsuksite į greito maisto restoraną KFC, pirmas žmogus, kurį sutiksite, tikriausiai bus Laura. Nuo gruodžio pradžios Laura dirba savo svajonių darbovietėje ir yra atsakinga už galimybių pasų patikrinimą ir tvarkos priežiūrą salėje. “Esu laiminga galėdama čia dirbti”, – sako ji. 

Simonas

Darbo šešėliavimo diena DUOday Simonui buvo lemtinga. Tądien jis suprato, kad labai norėtų darbuotis Rimi prekybos salėje – pildyti lentynas ir tikrinti kainas. Simono svajonė dirbti išsipildė!

Gintas

Ginto įsidarbinimo istorija prasidėjo DĖK’ui stotelėse, kur įgūdžių lavinimo dirbuvėse jis susipažino su VAATC atstovais ir buvo pakviestas prisijungti prie jų kolektyvo. Dabar Gintas yra didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės šeimininkas ir yra atsakingas už tinkamą gyventojų atvežamų daiktų surūšiavimą 

Domantas

Domantas savo pavyzdžiu įrodo, kad klausos negalia – ne kliūtis siekti svajonių profesijos. Ekonometriją studijuojantis jaunuolis netrukus pradės praktikuotis Danske Bank. Linkime, kad praktika Domantui tap puikiu karjeros startu!

Austė

Socialiniame restorane “Pirmas blynas” pradėjusi praktikuotis Austė savo gebėjimais nustebino visus. Pradėjusi nuo indų plovimo, ji išmoko daryti daug kitų užduočių ir dabar ji sveria ingredientus gaminiams, kepa ir pakuoja olandiškus vaflius. Tikimės, kad netrukus Austės įgūdžiai bus įdarbinti! 

Tomas

Kai birželio mėnesį susipažinome su Tomu, jis po miestą judėdavo tik kartu su palyda, o didžiąją laiko dalį praleisdavo namuose prie televizoriaus. Dabar Tomas pats atvyksta į užsiėmimus ir aktyviai dalyvauja veiklose – savanoriauja stotelėje DĖK’ui, mokosi naudotis kompiuteriu ir mažais žingsneliais juda link savo svajonės dirbti.

Augustė

Džiaugiamės, kad Augustė vėl darbuojasi ibis Vilnius centre, nors sugrįžti po karantino ir 10 mėnesių buvimo namuose jai buvo tikras iššūkis. Smagu, kad įgūdžiai po truputį atsinaujina ir Augustė įsilieja į viešbučio komandą.

Algimantas

Šiemet mūsų su “Skalvijos” kino centru organizuotos edukacijos paskatino Algimanto vidinius pokyčius. Po 30 metų pertraukos jis nuėjo į kiną! Kartu sugrįžo meilė analoginei fotografijai, noras savanoriauti atnaujinant baldus Dėk’ui stotelėse. “Kūryba atpalaiduoja ir padeda ramiau ieškoti darbo”, – sako Algimantas. 

Osvaldas

Įmonėje Decathlon Lietuva pradėjęs nuo matavimo kabinų priežiūros Osvaldas greitai perprato drabužių kabinimo meną. Jis ėmėsi iniciatyvos daryti daugiau, siūlė savo pagalbą kolegoms ir netrukus buvo pakviestas išbandyti konsultanto pareigas. Dabar Osvaldas jau atsakingas už visą fitneso skyrių!

Andžej

Sako, kad Kūčių naktį galima išgirsti kalbant gyvūnus. Vilniaus gyvūnų globos namuose dirbantis Andžej su gyvūnais šnekasi visus metus. Jis padeda surinkti beglobius šunis ir kates visame mieste, juos prižiūri ir vedžioja. Kasdien atiduodamas dalelę savęs tiems, kuriems reikia meilės ir šilumos, Andžej pats tampa stipresniu. 

SOPA komanda

Su šventėm! SOPA komanda visiems linki kuo daugiau sėkmės istorijų kitąmet!