Prieš metus, kai atvyko į SOPA, Arnas nelabai įsivaizdavo, ką galėtų dirbti. Ieškodami jam vietos darbo pasaulyje kūrėme galimybes jam išbandyti save įvairiose srityse. Daugybės skirtingų veiklų išbandymas jam padėjo atrasti stiprybes, kurios ilgainiui atvedė į darbo rinką.
Kreiptis į įdarbinimo tarpininkus Arną paragino draugė, kuri jau buvo gavusi mūsų paslaugas. Mokymosi sunkumų bei aktyvumo ir dėmesio sutrikimą turinčiam jaunam žmogui buvo sudėtinga nuspręsti, kur ir kokio darbo ieškoti. Arnas beveik neturėjo darbo patirties, todėl abejojo, ar profesinėje mokykloje įgyti įgūdžiai yra pakankami tam, kad susirastum darbą.
Siekdami geriau suprasti jo profesinius interesus ir įgūdžius, pasiūlėme skirtingų veiklų, kad galėtume geriau įsivertinti, kokios darbo vietos būtų galima ieškoti.
Organizavome savanorystę „Maisto banke“. Čia Arnas rūšiavo maistą sandėlyje, atliko pagalbinius darbus virtuvėje, pjaustė vaisius ir daržoves. Išryškėjo, kad Arnas puikiai geba dirbti komandoje, prisitaiko prie skirtingų kolektyvo narių, yra paslaugus, rodo iniciatyvą.
Arnui ne tik rūpėjo gauti darbą virtuvėje, jis turėjo ir daugiau svajonių. Todėl organizavome kitokių veiklų – pasiūlėme išbandyti savo jėgas vedant renginius, dalyvaujant mugėse, pakabukų gamybos dirbtuvėse.
Gamindamas pakabukus iš parašiuto virvės parakordo Arnas lavino smulkiąją motoriką ir ištvermę.
Norėjome išsiaiškinti Arno kūrybiškumą, problemų sprendimo įgūdžius bei gebėjimą dirbti grupėje, todėl pasiūlėme komandines užduotis.
Su „SOPA“ partneriais iš tolimosios Reunion salos, Arnas turėjo progą pabendrauti užsienio kalba, bet ir parodyti, kaip nusipinti apyrankę.
Siekdami supažindinti su realiomis darbo aplinkomis pasiūlymėe Arnui dalyvauti darbo šešėliavimo iniciatyvoje DUOday.
Šešėliaudamas LRT jis turėjo galimybę stebėti RADAROM akciją visuomeninio transliuotojo studijoje.
RIMI prekybos centre “pasimatavo” salės darbuotojo poziciją.
Prisidėjęs prie savanorių būrio, padėjo organizuoti metinę “Lietuvos įvairovės chartijos” konferenciją. Nuolat besišypsantis jaunuolis išbandė save tikrinant bilietus ir aptarnaujant skirtingus klientus, jam puikiai sekėsi užmegzti ryšį su aplinkiniais.
Tačiau labiausiai jį sužavėjo, kai galėjo prisijungti prie maisto gamybos komandos, ir pašešėliauti virtuvės šefą.
Ši patirtis buvo itin reikšminga – po DUOday Arnas gavo pasiūlymą vasaros metu įsidarbinti maisto vagonėlyje, kur tapo maisto gamintojų komandos dalimi.
Pasibaigus šiam etapui, SOPA padėjo Arnui rasti kitą, nuolatinį, darbą. Šiandien jis sėkmingai darbuojasi „McDonald’s“ restorane, kur drąsiai imasi atsakingų užduočių – nuo bulvyčių skrudinimo iki kitų pareigų virtuvėje.
Arno istorija iliustruoja, kaip svarbu turėti įvairias erdves išbandyti save ir ugdyti įgūdžius. Užsiėmimai jam padėjo padėjo atrasti stiprybes – smalsumą, atsakingumą ir gebėjimą dirbti komandoje, o galiausiai ir gauti darbą.
Atrasti talentai, išugdyti įgūdžiai, įveiktos baimės, sugriautos darbdavių nuostatos – mūsų organizacijos kuriami maži pokyčiai, kurie kasdien veda didelės žmogaus gyvenimo permainos – įsidarbinimo – link.
Šie pokyčiai nebūtų įmanomi be socialiai atsakingų darbdavių, supratingų kolegų, savanorių ir rėmėjų.